לרשותכם מאגר של מאמרים שיעזרו לכם בתהליך פיתוח האתר שלכם.

התאמה אישית של אתר הוורדפרס שלכם

תוכן העניינים:

מבוא

בהתאם לנושא שבו אתם משתמשים עבור אתר הוורדפרס שלכם, יש סט שונה של שינויים שאתם יכול לבצע באתרכם מתוך פאנל הניהול שלכם. מדריך זה יסביר כיצד לבצע חלק מהשינויים באתר שלכם באמצעות דף ההתאמה האישית. לצורך הדרכה זו, נשתמש בערכת הנושא Twenty Nineteen.

בכדי שנוכל להתחיל להתאים אישית את נושא הוורדפרס שלכם, עברו אל עיצוב > ערכות נושא.

בדף זה, ערכת הנושא הפעילה היא  (Tweny Nineteen במקרה שלנו) ולחצו על התאמה אישית שליד הכותרת שלו.

בעמוד שנפתח, תוכלו לשנות את נושא הוורדפרס שלכם בזמן אמת. בצד שמאל תראו רשימה של האפשרויות הזמינות ומימין תצוגה מקדימה חיה של האתר שלכם  וכיצד השינויים הללו ישפיעו עליו.

כיצד תוכלו לשנות את הכותרת ותיוגכם בוורדפרס:

דף ההתאמה האישית של הנושא יאפשר לכם לשנות את הכותרת ואת שורת התיוג של האתר שלכם ולראות איך הוא ייראה  בפועל באופן מיידי. לשם כך, הרחבו את קבוצת ההגדרות של Site Identity ושנו את הטקסט. תוך כדי הקלדה תראו את הטקסט החדש מופיע בתצוגה המקדימה בצד ימין. לאחר שתהיו מרוצים מהתוצאה, לחצו על פרסם.

התאמות עיצוב נוספות של וורדפרס
בהתאם לנושא בו אתם משתמשים, עשויות להיות אפשרויות נוספות בדף זה. לדוגמה, ערכת הנושא Twenty Nineteen מאפשרת לכם לשנות את תמונת הכותרת, ערכת הצבעים, להוסיף CSS נוסף ועוד. לאחר שתהיו מרוצים מהתוצאה, לחצו על פרסם כדי לשמור את השינויים.
בחירת הלוגו שלכם!

כעת, תוכלו לבחור את הלוגו (או את סמל האתר). פעולה זו תאפשר לכם להתאים אישית את אתר הוורדפרס שלכם עם מותג אישי או חברה משלכם.

עברו אל העיצוב, ולאחר מכן התאמו אישית ולחצו על הקטע 'זהות אתר'. כאן תוכלו להעלות את הלוגו שלכם, כמו גם לבחור את כותרת האתר ואת שורת התיוג שלכם.

ווידג'טים
אתם יכולים גם להתאים אישית את אתר הוורדפרס או הבלוג שלכם עם ווידג'טים. ווידג'ט וורדפרס הוא בלוק קטן שמבצע פונקציה מסוימת. תוכלו להוסיף ווידג'טים אלה לאזורים רבים באתר שלכם כולל סרגלי צד, כותרות תחתונות ואזורים אחרים המוכנים לווידג'טים, בהתאם לנושא הוורדפרס שלכם. כדי להוסיף ווידג'ט, עברו לקטע התאמה אישית ולחצו על ווידג'טים. לאחר מכן, לחצו על האזור בו תרצו להוסיף אתר, ולאחר מכן לחצו על כפתור הוסף ווידג'ט.
פרופיל המשתמש שלכם -התאמה אישית
כדי שנוכל להתאים אישית את פרופיל המשתמש שלכם, בלוח המחוונים של וורדפרס לניהול עברו אל משתמשים ולאחר מכן לחצו על הפרופיל שלכם. כאן תוכלו להגדיר את העדפות ערכת הצבעים שלכם, שמכם, כינויכם, איך תרצו להציג את שמך בפומבי וכן הלאה. אתה יכול גם לכתוב קצת על עצמכם באזור המידע הביוגרפי ולהגדיר את תמונת הפרופיל שלכם עם Gravatar. לחצו על כפתור עדכן פרופיל כדי לשמור את השינויים שלכם.

כל אתר צריך דפים, נדיר לראות אתר עם עמוד אחד בלבד. לכן, אתם צריכים ליצור את כל הדפים עבור האתר שלכם. הדפים הנפוצים ביותר שאנשים יוצרים כוללים:

  • בית
  • אודות
  • שירותים/מוצרים
  • פרויקטים
  • לקוחות מרוצים
  • ארכיון/בלוג תוכן
  • צור קשר
  • שאלות נפוצות/תמיכה
החליטו אילו דפים אתם צריכים עבור אתר הוורדפרס שלכם והתחלו ליצור אותם. כדי ליצור עמוד, עברו אל דפים ולאחר מכן לחצו על כפתור הוסף חדש. דף חדש ייפתח. כאן תוכלו לתת שם לדף שלכם, להוסיף את כל התוכן של הדף וללחוץ על פרסם.

כעת נדבר על דרך להגדרת דף הבית שלנו.
בדרך כלל, וורדפרס מגדירה את דף הבית שלכם ומציגה את הפוסטים האחרונים שלכם כברירת מחדל. וזה אולי בסדר אם אתם בלוגרים, אבל בעלי אתרים רבים יעדיפו דף בית מתאים. אז כדי להגדיר את דף הבית שלכם, בלוח המחוונים של וורדפרס, עברו אל מראה ולאחר מכן התאמה אישית. מתפריט זה, בחרו הגדרות דף הבית. כאן תוכלו לבחור באפשרות להציג את דף הבית שלכם כדף סטטי, ולאחר מכן מהרשימה הנפתחת תחת דף הבית, בחרו את הדף אשר יצרתם אותו תרצו בתור  דף הבית שלכם.

הגדרו את מבנה התפריטים
כדי לעשות זאת, בלוח המחוונים של וורדפרס לניהול, עברו אל מראה ולאחר מכן תפריטים. כאן, בצד שמאל, תראו רשימה של כל הדפים שפרסמתם באתר הוורדפרס שלכם. ראשית, בחרו שם לתפריט שלכם ולחצו על כפתור צור תפריט. לאחר מכן, פשוט הוסיפו סימן ביקורת לדפים שברצונכם להוסיף לתפריט שלכם,ולחצו על הלחצן הוסף לתפריט.
הדפים שלכם יופיעו בצד ימין של המסך מתחת לתפריט שיצרתם. עכשיו אתם יכול לגרור ולשחרר את הדפים כדי לשים אותם בסדר שאתם אוהב. לבסוף, בחרו את מיקום התצוגה עבור התפריט שלכם. הבחירה הנפוצה ביותר היא ראשונית, שנמצאת בחלק העליון של הדף. אבל אתם יכול גם להציג את התפריט שלכם בכותרת התחתונה ובמיקומים אחרים אם תרצו.
שנו קישורים קבועים

קישור קבוע הוא כתובת האינטרנט המשמשת לקישור לתוכן שלכם. תרצו להגדיר כתובות URL תיאוריות עבור הפוסטים והדפים שלכם כדי לשפר את SEO וגם כדי להפוך אותם למהנים יותר וקלים להבנה עבור המבקרים באתר שלכם.

וורדפרס מציעה מספר אפשרויות לקישורים קבועים כולל רגיל, מספרי וכו', אך לא כולן אפשרויות אלו מותאמות לקידום אתרים. אז, עבור ללוח המחוונים של וורדפרס לניהול, להגדרות ולאחר מכן לקישורים קבועים. כאן, אתם יכול לבחור באפשרות שם פוסט.

לאחר התאמה אישית של אתר הוורדפרס שלנו נגרום לו להיראות ולבצע בדיוק איך שאתם רוצים- העבודה עדיין לא הסתיימה. לפני הצגת האתר שלכם לעולם, עליכם לבצע תחילה כמה בדיקות. הבדיקה הראשונה שכדאי לבצע היא לוודא שהכל נראה תקין. בקרו באתר האינטרנט שלכם בדפדפנים שונים ובדוקו שהכל נמצא היכן שהוא צריך להיות. אתם גם צריכים לוודא שהאתר שלכם מותאם לנייד.

התאמה אישית של אתר הוורדפרס שלך היא מסע המשלב יצירתיות עם פונקציונליות, ומאפשר לך ליצור נוכחות דיגיטלית המייצגת באמת את המותג או הסגנון האישי שלך. בין אם אתה משתמש מתחיל או מתקדם, הגמישות של וורדפרס מציעה אינסוף אפשרויות להתאמה אישית. מבחירת הנושא והתוספים הנכונים כדי להתאים את המראה והפונקציונליות של האתר שלך, ועד לכוונון הגדרות והוספת קוד מותאם אישית למגע מותאם אישית יותר, כל צעד שאתה לוקח יכול להשפיע באופן משמעותי על המשיכה והביצועים של האתר שלך.

לאורך התהליך הזה, חיוני לשמור על איזון בין משיכה אסתטית לחוויית משתמש, כדי להבטיח שהאתר שלך לא רק נראה טוב אלא גם מספק חוויה חלקה למבקרים שלך. עדכון שוטף של האתר שלך, אופטימיזציה למנועי חיפוש והבטחת היענות לנייד הם היבטים מכריעים בשמירה על אתר וורדפרס תוסס ואפקטיבי.

לסיכום, התאמה אישית של אתר הוורדפרס שלך היא תהליך מתמשך שמתפתח עם הצרכים שלך והנוף הדיגיטלי. על ידי מינוף התכונות החזקות והמשאבים הנרחבים הזמינים בקהילת וורדפרס, אתה יכול ליצור אתר שלא רק עונה על הצרכים המיידיים שלך אלא גם מסתגל לצמיחה ושינויים עתידיים. זכור, אתרי וורדפרס המצליחים ביותר הם אלה שממשיכים להתפתח, המשקפים את האופי הדינמי של האינטרנט עצמו.

לקבלת ייעוץ ממומחים

נא להשאיר טלפון ונשמח לספק לך את הפתרון המושלם

ליצירת קשר